Nieuws > Camera's > Een nieuwe Olympus: de E-500

sugar  27/09/2005
   
Een versie van de E-300 met een traditioneel uiterlijk


Olympus heeft deze week een nieuwe SLR aangekondigd: de E-500, een camera die dezelfde 8 MP 4/3 CCD gebruikt dan de E-300, maar dan met een meer traditioneel uiterlijk als de E-300.

De E-500 krijgt een 2,5 " LCD, een verbeterde metering en een speciale ruisfilter voor hoge ISO-waarden. De camera kan tot 2,5 beelden per seconden opnemen, met een onbeperkte buffer voor JPEG-opnames. Voor RAW en TIFF-opnames is de buffer beperkt tot 4 beelden.
Verder beschikt de camera over een aantal functies die bij andere merken alleen voorbehouden zijn voor de duurdere modellen : 1/3 ISO stops, een voorprogrammeerbare mode, een programmeerbare knop, pentaprism viewfinder, ondersteuning van twee geheugenkaarten (xD en Compact Flash).
Het anti-stof systeem van Olympus is natuurlijk nog steeds aanwezig. 

De prijs voor dit alles lijkt erg competitief: deze camera zal met kitlens voor ongeveer 900 EUR verkocht worden.

Verder kondigt Olympus drie nieuwe lenzen aan :
* ED 17.5 - 45 mm F3.5 - F5.6
* ED 18 - 180 mm F3.5 - F6.3
* ED 35 mm F3.5 Macro
 

 
 © 2005 Belgiumdigital