Tips > vBulletin forumupgrade

peter  29/08/2006
   
Zopas heeft ons forum een software upgrade ondergaan.

Terwijl de meeste mensen lagen te genieten van hun nachtrust hebben we zopas onze forumsoftware een upgrade gegeven.

We hebben de stap gezet van vBulletin 3.5 naar versie 3.6 welk voorzien is van een behoorlijk aantal nieuwe functionaliteiten. Een aantal van deze nieuwe mogelijkheden gaan we niet actief zetten, andere zal je vrij snel opmerken. Verder in het artikel bespreken we de belangrijkste.

Maar los van de forumupgrade hebben we de taalinterface volledig vernieuwd. In het verleden maakten we gebruik van een Nederlandse taalinterface welk vertaald was door een groep enthousiaste vBulletin gebruikers. Echter, de kwaliteit liet soms wel eens de wensen over.

Vanaf heden maken we gebruik van een Nederlandse taalinterface welk vertaald is door een professionele vertaalster. Deze vertaling werd beschikbaar gesteld door Applinet, en uitgevoerd door Alacer. Dit moet de kwaliteit van de vertaling gevoelig verbeteren.
Echter, de nu actieve vertaling is die voor versie vBulletin 3.5, nieuwe functionaliteiten uit versie 3.6 kunnen nog in het Engels staan. Echter, de bijgewerkte vertaling voor de nieuwste versie van onze forumsoftware verwachten we in de loop van september.

Wat is er zoal nieuw?

Multi-quote
In topic kan je voortaan meerdere berichten selecteren door de knop te drukken, vervolgens quote je al je geselecteerde berichten. Op die manier verkrijg je één posting met meerdere quotes.

Postlink bij een quote.

Voortaan zie je bij iedere quote een image welke je rechtstreeks naar de gequote post zal brengen.

AJAX

AJAX technologie is nu nog meer doorheen het volledige forum in gebruik. Hierdoor zal je merken dat voor diverse taken de pagina niet meer moet herladen worden.

- Op de forumfrontpagina kan je nu dubbel klikken op het forumicon om het als gelezen te markeren.
- Opgave waarom je een posting wijzigt bij het snel bewerken van een posting.
- Bij invullen van de vriendenlijst zal je merken dat hier ook automatisch users aanvullen.
- Bij geavanceerd zoeken kan je je zoekinstellingen opslaan.


Privé-bericht preview in e-mailnotificatie
Wanneer in uw instellingen aangegeven is dat u email wenst te ontvangen wanneer u een Private Message ontvangen heeft, dan zal er een preview aanwezig zijn van het bericht in de toegezonden email.


Uitschrijflink bij e-mailnotificatie

Wanneer je e-mailnotificatie ontvangt van een topic of een forum zal je in de mail een unieke link vinden om je uit te schrijven op het topic. Je moet hiervoor niet meer inloggen.

Privé-berichten quota waarschuwing
Wanneer uw maximaal aantal toegelaten private messages de 90% overstijgt, dan zal je een email bericht ontvangen om dit te melden. Op die manier kan je tijdig je mailbox opschonen.


Veel plezier, de nieuwe functionaliteiten kunnen in volgend topic besproken worden.

Forumadmin's
Peter & Sven